найвідвертіша книжка про місячні
ХРЕСТИК, АБО ДУЖЕ КРИВАВА КНИЖКА
Невидимі прокладки, невидима кров, невидимі жінки.

200 грн 240 грн
Про що ця книжка?
◆ Менструальні табу та найкривавіші міфи в історії
◆ Каральна радянська гінекологія
◆ Менструальна бідність: вата і шмати
◆ Громадські вбиральні та жіноча гігієна
◆ "Червоні дні календаря", "гості на червоній машині" та інші евфемізми.


Хто авторка?
ОЛЬГА КАРІ — українська письменниця й журналістка, авторка книг «Рибка дядечка Завена», Темпора, (довгий список ЛітАкцент, короткий список ВВС–2020), «Компот із патисонів», Комора («2020). Працювала теле- і радіоведучою на «Громадському радіо», «Радіо Свобода», «Сніданок з 1+1»). Художні репортажі авторки відзначені спеціальними винагородами конкурсу художнього репортажу «Самовидець»: «По той бік свята» (у збірці «Життя у містах», 2019) та «Хрестик» (у збірці «Як ми змінюємось», 2020).
«Від самого дитинства дівчат привчають: місячні — це стид, сором, бруд. Про "це" не говорять, про "це" мовчать, надто коли поруч чоловіки. Біле не вдягай, у морі не плавай, до церкви не ходи, не скаржися, не скигли, ховай прокладки від тата, брата, хлопця, чоловіка, пігулку не проси, терпи, мовчи, ти жінка – мусиш терпіти, така твоя доля! Болить? У всіх болить, але тільки ти скаржишся!.. І нема в світі більшої ганьби, аніж виявити на спідниці червону пляму менструальної крові!»
— Ольга Карі
ЧОМУ ЦЕ ВАЖЛИВО?
Місячні – табуйована і замовчувана тема.
Мати місячні, говорити про них, не соромитись їх – нормально.
Час позбутися сорому за те, що жінка — це жінка, а кров — це кров. Місячні — це не хвороба. Місячні – не тавро стиду. Місячні – це нормально! А «хрестик» — це всього лиш позначка в особистому календарику «місячних», а не пожиттєвий хрест, звалений на плечі глобального жіноцтва.
Хто видав цю книжку?
Creative Women Publishing — перше в Україні жіноче видавництво, засноване жінками для жінок: тих, що пишуть і тих, що читають.
Ми хочемо, аби жінки звучали різними голосами і говорили на важливі для них теми. Хочемо, аби жінки читали наші книжки і знаходили власний голос.
Ми хочемо жити у світі, де жіночі голоси є почутими.
Creative Women Publishing — це парасольковий бренд соціального підприємcтва Creative Women Space, місія якого — створювати сприятливе середовище для розвитку жінок у творчості та бізнесі.
Хрестик, або Дуже кривава книжка
Найвідвертіша книжка про місячні
170
грн.
240
грн.
Найвідвертіша книжка про місячні:
невидимі прокладки,
невидима кров,
невидимі жінки.


Кількість сторінок: 360 с.
Дизайн обкладинки: Антон Лаза
Обкладинка: м'яка

Очікуємо з друку навесні 2022 року
Click to order
Ваше замовлення
Total: 
Ваше імя
Ваше прізвище
Електронна пошта
Ваше місто
потрібно для доставки Новою Поштою
Відділення Нової Пошти
Ваш телефон
Коментар
якщо потрібно щось зазначити або просто хочеться щось нам написати
Промокод
Видання книжки «Хрестик, або Дуже кривава книжка» є важливим кроком до популяризації українського жіночого досвіду та women empowerment в Україні.
E-mail: creativewomenpublishing@gmail.com